Wspomnienia o bohaterach "Gwiezdnych wojen", których historia dobiegła końca.

Autor: Roan
Korekta: Smok
1 listopada 2015

W filmach, serialach, książkach i komiksach z uniwersum Gwiezdnych wojen wielokrotnie dochodziło do przedwczesnego łączenia się z Mocą niezliczonych bohaterów. Jedi, Sithowie, wojskowi i cywile wszystkich ras umierali pozostawiając pustki w sercach nie tylko swoich bliskich, ale też widzów i czytelników.

Jacen Solo

9 ABY - 41 ABY

Syn Hana i Lei Solo. Miłośnik zwierząt. Rycerz Jedi. Bohater wojny z Yuuzhan Vongami. Badacz istoty Mocy. Pułkownik Straży Galaktycznego Sojuszu. Przywódca Galaktycznego Sojuszu. Lord Sithów znany jako Darth Caedus.

Zginął tak jak żył - poświęcając się w imię ratowania tych, których kochał. Pozostawił po sobie córkę Allanę, odmienioną galaktykę i niezliczone tanie dowcipy, które pozostaną w pamięci wszystkich, którzy ich musieli ich wysłuchiwać, gdy był młody i je wymyślał.

Gilad Pellaeon

51 BBY - 41 ABY

Pochodził z Korelii. Dowódca niszczyciela gwiezdnego Chimera. Pomysłodawca odwrotu i przegrupowania floty Imperium po klęsce pod Endorem. Prawa ręka wielkiego admirała Thrawna. Naczelny Dowódca Floty Imperium. Sygnatariusz traktatu pokojowego z Nową Republiką, kończącym Galaktyczną Wojnę Domową. Głowa państwa imperialnego w czasach Galaktycznego Sojuszu.

Całe życie oddał służbie i ideałom, w które wierzył. Zginął tchórzliwie zamordowany przez Jedi Tahiri Veilę. Pozostawił po sobie nieco lepsze Imperium, znaczący dorobek w dziedzinie batalistyki kosmicznej oraz piękny ogród na planecie Bastion.

Alema Rar

10 ABY - 40 ABY

Niebieskoskóra twi’lekanaka z Ryloth. Początkowo wiodła żywot niewolnicy w mieście Kala’uun wraz ze swoją siostrą Numą. Rycerz Jedi. Lider ruchu oporu przeciwko yuuzhańskiej inwazji na planecie New Plympto. Członkini drużyny uderzeniowej, która wzięła udział w misji na Myrkrze, w celu zniszczenia Voxynów. Pilotka Sił Zbrojnych Nowej Republiki. Należała do killickiego gniazda Gorog. Akolitka Ciemnej Strony Mocy kolaborująca z Lady Sith Lumiyą. Oparła się potędze Jednego Sitha. Poległa z rąk Jaggeda Fela.

Życie jej nie oszczędzało. Chciała by o niej pamiętano. Niech jej żywot będzie przestrogą dla innych.

A Tobie, kogo będzie brakowało podczas zapoznawania się z kolejnymi przygodami rodem z odległej galaktyki?
blog comments powered by Disqus