Miniature Battles

Autor: Frost
2 lipca 2004

Star Wars Miniature Battles

Wizard of the Coast, wydawca znany z opublikowania SW RPG opartym na systemie d20 zamierza wydać grę bitewną ze świata Star Wars, czyli po prostu bitewniaka.  Pierwsze wydanie będzie się nazywało "Rebel Storm", wraz z kolejnymi dodatkami (tzw "boosterami") będzie zawierało postacie z oryginalnej trylogii.

Zestaw ten będzie umożliwiał natychmiastowe rozpoczęcie gry, między innymi dzięki kompletowi potrzebnych zasad. Do tego, w każdym pudełku będzie się znajdowało dziesięć pomalowanych figurek. Osiem z nich będzie dobierane losowo, a dwie pozostałe to specjalne figurki dołączane do zestawu startowego. Znajdziemy w nim również kostkę dwudziestościenną, listę wszystkich figurek z Rebel Storm, rozwijaną planszę bitewną, osiem "kart" terenu no i oczywiście wspomniany już podręcznik z zasadami. Każda postać będzie miała w pełni kolorową kartę ze statystykami.

W każdym "boosterze" będziemy mogli znaleźć siedem pomalowanych, plastikowych figurek z kolorowymi kartami ze statystykami. Będzie można tam znaleźć super rzadkie figurki nie dołączane do zestawu startowego. Cały "Rebel Storm" będzie zawierał 60 pomalowanych, plastikowych figurek o wysokości 32 milimetrów.

Mechanika rozgrywki będzie oczywiście oparta na systemie d20. Zarówno Bil Slaviscek, odpowiedzialny w WotC za RPG i bitewniaki jak i Mary Elizabeth Allen, odpowiedzialna za opiekowanie się i wdrażanie kolejnych produktów do systemów bitewnych wypowiadają się bardzo entuzjastycznie na temat nowego tego nowego produktu. Zapewniają, że będzie on przydatny zarówno dla tych, którzy chcą tylko system bitewny jak i dla tych, którzy chcą urozmaicić swoje przygody RPG.

System rozgrywki ma być prosty, nawet na, tyle aby umożliwić całkowitym nowicjuszom bezproblemową rozgrywkę i poznanie podstaw zasad obowiązujących w RPG. Slaviscek obiecuje, że figurki będą wykonane solidnie i bez obawy można będzie móc je przenosić z miejsca na miejsce, aby rozgrywać wiekopomne bitwy.

Nam jak na razie pozostaje czekać. W Polsce dystrybucją zajmie się ISA. My z kolei postaramy się Was na bieżąco informować o kolejnych wydarzeniach w tym temacie. Poniżej znajdziecie link (strona została usunięte) do strony, na której możecie obejrzeć jak będą wyglądały figurki. Umieszczamy je dzięki uprzejmości serwisu Imperial City Online.
blog comments powered by Disqus